Остання редакція: 29 травня 2019

Круглий стіл на тему: «Спільні та відмінні риси української та американської систем вищої освіти» на кафедрі публічного управління та адміністрування

Важливість міжнародної співпраці у галузі вищої освіти неможливо переоцінити, адже завдяки їй існує можливість обміну досвідом із колегами із зарубіжних вищих навчальних закладів, співпраці у рамках міжнародних проектів, участі у стипендіальних програмах та програмах обміну студентами та викладачами. Саме на цьому акцентувала увагу декан факультету менеджменту Уманського національного університету садівництва к.е.н., доцент Наталя Вернюк, відкриваючи круглий стіл на тему спільних та відмінних рис української та американської систем вищої освіти, котрий відбувся на кафедрі публічного управління та адміністрування. Окрім того, міжнародна співпраця із закордонними вищими навчальними закладами та установами – це життєва необхідність в умовах глобалізаційних та інтернаціоналізаційних процесів, які є потужним мотиватором спрямувати свою діяльність на інтеграцію у європейський та світовий освітянський простір.

Підтвердженням цьому стала розповідь та презентація доцента кафедри публічного управління та адміністрування, к.е.н. Оксани Кіфоренко, котра у 2018 році стала учасником Програма обміну викладачами (FEP) та пройшла наукове стажування  в університеті Міссурі, а саме у коледжі сільського господарства, продовольства та природних ресурсів (Колумбія, США). У рамках Програми наша колега відвідувала заняття із наступних навчальних дисциплін: «Міжнародна торгівля харчовими продуктами та політика», «Фінанси агробізнесу», «Сільськогосподарська та харчова політика», «Статистичне програмне забезпечення та аналіз даних» та «Введення до теорії ігор».

Наша колега розповіла про участь у днях поля та сільськогосподарських фестивалях, котрі проводилися у дослідницьких центрах університету Міссурі, екскурсії на переробні підприємства, такі як, наприклад, California Dairies, Inc., яке є частиною аграрного кооперативу, котрий налічує 370 учасників, ферми  Scheenstradairy, котра є також учасником згаданого кооперативу та має близько 3200 корів, підприємство із переробки томатів Olam, одне із найбільших підприємств у своїй галузі, дослідні станції Міністерства сільського господарства США та багато інших.

Професор Віллі Меєрс із університету Міссурі,  коледжу сільського господарства, продовольства та природних ресурсів (Колумбія, США), розповів про особливості системи вищої освіти США, структуру згаданих університету та коледжу, а також відповів на запитання викладачів та студентів нашого університету.

Дружня позитивна атмосфера сприяла змістовній дискусії результатом котрої стане наступний розвиток співпраці між Уманським національним університетом садівництва та університетом Міссурі у сферах наукової та дидактичної діяльності.

Оксана Кіфоренко, доцент кафедри публічного управління та адміністрування