Остання редакція: 22 жовтня 2017

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри завдяки реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»

22-10-2017

З 17 по 19 жовтня 2017 року викладачі кафедри  публічного управління та адміністрування к.е.н., доцент Роєнко О.А. та к.е.н., старший викладач Мовчанюк А.В. прийняли активну участь у циклі семінарів-тренінгів для представників вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».  Даний семінар був проведений у центрі міста Києва на базі Національного агентства України з питань державної служби, яке є  бенефіціаром швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

Головною метою даного проекту є підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини в Україні. На даному зібранні були присутні керівники ВНЗ та професорсько-викладацький склад з різних регіонів України, а також державні службовці з великим практичним досвідом роботи на керівних посадах  районного та обласного рівнів.

Семінар розпочався із знайомства, де кожен із гостей представив свій навчальний заклад та коротко розповів про себе. Програма була побудована на активній та наполегливій  роботі усіх учасників семінару. Проводився ряд тренінгів у вигляді різних ділових ігор, в основі яких лежав груповий підхід до вирішення найбільш проблемних питань семінару. Учасники даного заходу неодноразово розбивалися на різні групи, обговорювали вирішення даних проблем, а потім формі у наочного матеріалу все це представляли і доводили  перед аудиторією. Досить цікавим і креативним підходом до вирішення проблемних питань є навчальна сесія у форматі «Світового кафе», яка також була застосована на семінарі-тренінгу.

Переважна більшість учасників вперше брала участь у даному форматі, але всі прийшли до одного висновку, що це дуже ефективний засіб для колективного вирішення будь-якого важливого питання. Як наприкінці кожного робочого дня, так і в кінці семінару  була проведена рефлексія, де кожен з учасників поділився своїми враженнями від побаченого та прослуханого, виразив свої побажання і пропозиції щодо організації проведення семінару такого рівня, подякував модераторам даного заходу. Учасники обмінялися один з одним координатами з надією на подальшу співпрацю та з хорошим настроєм завершили роботу семінару.

Матеріал підготували: к.е.н., доцент Роєнко О.А.,

к.е.н., старший викладач Мовчанюк А.В.