Остання редакція: 31 березеня 2017

Проведення виїзного засідання науково-студентського гуртка кафедри публічного управління та адміністрування на базі ТОВ «Берестівець» Уманського району

30-03-2017

Щосереди на кафедрі публічного управління і адміністрування успішно працює студентський науковий гурток під керівництвом доцентів О.А. Роєнка та О.М. Світового, на якому під час проведення нарад, круглих столів та виїзних засідань викладачі та студенти мають можливість ознайомитися з сучасними тенденціями розвитку аграрного виробництва й соціальної інфраструктури сільських населених пунктів, вивчити актуальні питання децентралізації влади, взяти активну участь в обговоренні проблем та запропонувати шляхи їх вирішення під час дискусій.

29 березня 2017 року викладачі та студенти 1 та 3 курсів факультету менеджменту зробили виїзне засідання науково-студентського гуртка на базі одного з передових підприємств Черкащини – ТОВ «Берестівець» Уманського району, директором і співвласником якого з 1994 року є наш колишній студент, гордість нашого навчального закладу, Заслужений працівник сільського господарства, депутат Уманської районної ради Василь Іванович Чекаленко. У заході взяли участь декан факультету менеджменту доцент Н.О. Вернюк, завідувачі кафеди публічного управління та адміністрування доцент С.М. Приліпко та туризму і ГРС професор Л.В. Транченко, доценти кафедр публічного управління та адміністрування і менеджменту.

ТОВ «Берестівець» середнє за розміром підприємство, в оренді якого перебуває 1600 га землі і в якому працює близько 100 осіб. Спеціалізується воно на вирощуванні зернових і технічних культур, а для власних потреб підприємство утримує поголів’я свиней та овець. Маючи  35 річний стаж роботи в аграрній сфері та 23 річний – на керівній посаді, керівник ТОВ «Берестівець» створив високо-технологічне аграрне підприємство з сучасною технікою та новими технологіями. Так, у 2015 році прибуток підприємства становив 18 млн. грн., у 2016 році – 8 млн. грн. Причиною такого зниження прибутку стали зміни в податковому законодавстві, зокрема особливості сплати ПДВ.

Великою заслугою керівника є те, що він приділяє увагу не лише виробничій сфері діяльності, а й успішно розвиває соціальну інфраструктуру села Берестівець. Так, лише у 2016 році у розвиток села було вкладено 8 млн. грн. При цьому з кожним  роком виробництво продукції на підприємстві збільшується, зростає урожайність сільськогосподарських культур, продуктивність праці, а це в своє чергу дозволяє виплачувати високу заробітну плату працівникам (в середньому 8 тис. грн. на місяць) та одну з найвищих орендних плат за землю в Черкаській області (8% від грошової оцінки землі). Слід також відмітити,  що зарплата спеціалістів господарства, більшість з яких   є випускниками Уманського НУС, в середньому становить 12 тис. грн., а оплата окремих комбайнерів та трактористів за рік перевищує 200 тис. грн.

Коштами ТОВ «Берестівець» у селі побудована  нова церква, чудовий парк відпочинку, зроблені сучасні ремонти у будинку культури, сільській раді, центральному офісі. Нещодавно оновлений ФАП оснащений сучасним медичним обладнанням. Місяць тому для жителів села придбано сучасне стоматологічне обладнання.  Звертають на себе увагу відремонтовані дороги, вуличне освітлення всього села. І тому недаремно село Берестівець назване одним з кращих в області, яке відповідає європейським стандартам.

Нас привітно зустріли директор підприємства та провідні спеціалісти. Була проведена екскурсія по виробничих та соціальних об’єктах господарства. Студенти мали можливість відвідати парк відпочинку та ознайомитись з об’єктами соціальної інфраструктури.

Далі в центральному офісі за круглим столом відбувся науково-практичний семінар, під час якої Василь Іванович Чекаленко ознайомив викладачів і студентів зі своїм підприємством, його виробничо-управлінською, соціально-економічною та фінансовою діяльністю. Потім дана зустріч набула дискусійного характеру у формі  запитань та відповідей. Наприкінці зустрічі були заключені договори про науково-виробничу та навчальну співпрацю з відкриттям філії кафедри публічного управління та адміністрування на виробництві. Слід також відмітити, що  адміністрація підприємства запросила наших студентів на проходження практики. На приємну згадну про зустріч керівник підприємства вручив кожному учаснику семінару подарункові набори з рекламно-поліграфічною продукцією про товариство і населений пункт, а на кафедру публічного управління і адміністрування передано нещодавно видану книгу про село Берестівець.

В цілому, дана зустріч відбулася на високому рівні, її мету було досягнуто, а головне, що студенти залишилися в захваті від побаченого практичного досвіду роботи керівника аграрного підприємства.

Роєнко О.А.,

кандидат економічних наук,

доцент кафедри публічного управління та адміністрування