Остання редакція: 20 квітня 2017

Участь голови Уманської районної ради О.А. Супрунець у науково-практичному семінарі з питань децентралізації влади

19-04-2017

19 квітня 2017 року на кафедрі публічного управління та адміністрування Уманського національного університету садівництва відбувся науково-практичний семінар «Організація та розвиток об’єднаних територіальних громад». На семінар була запрошена голова Уманської районної ради Оксана Анатоліївна Супрунець, яка виступила з доповіддю на тему «Децентралізація влади в Уманському районі Черкаської області». На семінар також були запрошені викладачі та студенти факультетів менеджменту та економіки і підприємництва, які взяли активну участь в обговоренні проблемних питань під час добровільного об’єднання територіальних громад як в Україні, так і в Уманському районі.

Розпочав семінар завідувач кафедри публічного управління та адміністрування доцент Сергій Михайлович Приліпко. Він відмітив значну актуальність теми, а також наголосив на важливості проведення адміністративно-територіальної реформи для відродження та соціально-економічного розвитку сільських територій.

Під час своєї доповіді  Оксана Анатоліївна особливу увагу  звернула на значення і роль адміністративно-територіальної реформи в Україні. Було відмічено, що завдяки її проведенню  у  2015 році  в державі було створено 159 добровільно об’єднаних територіальних громад у сільських населених пунктах, а на сьогодні їх існує вже 366. В доповіді голови також було розглянуто стратегію розвитку сільських територій Уманщини на період до 2020 року. Було відзначено, що більшість із них перебувають без належно розвинутої соціальної інфраструктури,  потребують дотаційної підтримки для подальшого розвитку. Сільські території потребують особливої уваги з боку держави для впровадження необхідних реформ. Окреслено основні проблеми розвитку територіальних громад та можливі шляхи подолання їх. На основі стратегії розвитку сільських територій Уманського району передбачено збалансоване економічне зростання, покращення соціально-економічних умов життя та формування відтворювальних екосистем. Цього можна досягти на основі добровільного об’єднання  територіальних громад району, які мають стати самодостатніми та економічно незалежними.

Особлива увага зверталась на досвід впровадження адміністративно-територіальної реформи у Республіці Польща та основні напрями вирішення проблемних питань. Добровільне об’єднання територіальних громад дає змогу додатково залучити фінансові ресурси у громади, у тому числі за рахунок грантової підтримки від проектів міжнародної технічної допомоги.

Також були заслухані доповіді викладачів кафедри публічного управління та адміністрування згідно програми виступів на семінарі, які активно обговорювались під час дискусій.

Роєнко О.А.,

кандидат економічних наук,

доцент кафедри публічного управління та адміністрування