Остання редакція: 13 квітня 2017

Візит студентів кафедри публічного управління та адміністрування у ФГ «Агрофірма «Базис» Уманського району

12-04-2017

12 квітня 2017 року викладачі та студенти 1 та 3 курсів факультету менеджменту зробили  виїзне засідання науково-студентського гуртка кафедри публічного управління та адміністрування в одному з передових  підприємств Черкащини – ФГ «Агрофірма «Базис» Уманського району, головою якого  уже понад 20 років є випускник Уманського національного університету садівництва Осадчий Володимир Олексійович.

ФГ «Агрофірма «Базис» орендує  4036 га землі у землевласників сіл  Городецького, Кочубіївки та Вербоватої. На підприємстві  працює  160 осіб. Спеціалізація господарства – зерно-технічна з розвинутим молочним скотарством. Також утримують 600 голів свиней, займаються рибальством та розвивають галузь бджільництва.

Маючи  величезний  стаж роботи в аграрній сфері, економіст за спеціальністю Володимир Олексійович Осадчий побудував високо-розвинуте підприємство з сучасною технікою та новими технологіями. Господарство в цьому році планує придбати два нових комбайни фірми «Claas». Великою заслугою керівника є те, що він значну увагу приділяє не лише виробничій сфері діяльності, а й успішно розвиває соціальну інфраструктуру сіл Кочубіївки, Городецького та Вербоватої на основі соціально-партнерських угод з сільськими громадами. Так, щорічно у розвиток інфраструктури сіл вкладається 5-6 млн. грн. При цьому з кожним  роком виробництво продукції на підприємстві збільшується, зростає урожайність сільськогосподарських культур та продуктивність тварин, ефективність праці, прибутковість підприємства, що в своє чергу дозволяє виплачувати високу заробітну плату працівникам господарства ( в середньому 6-7 тис. грн. на місяць) та орендну плату за землю (3 тис. грн. за 1 га або 7% від грошової оцінки землі). Слід також відмітити,  що зарплата спеціалістів господарства в середньому становить 10-12 тис. грн., а оплата комбайнерів та трактористів за рік досягає до 150 тис. грн.

Коштами господарства у селі Кочубіївка побудована нова церква, два стадіони у с. Городецькому та один у с. Кочубіївці, проведено реконструкцію школи та добудований сучасний спортивний зал, в якому регулярно проводяться спортивні змагання районного та обласного масштабу.

Делегацію з університету привітно зустрів голова господарства. Спочатку була проведена екскурсія по машино-тракторному парку, фермах та інших виробничих підрозділах підприємства. Потім студенти мали можливість ознайомитись з соціальною інфраструктурою населених пунктів. Окремо студенти відвідали соціально-культурні та рекреаційні об’єкти села (ресторан «Гармонія», боулінг-клуб та готельний комплекс «Позитив»).

Далі в центральній садибі відбувся науково-практичний семінар, під час якого Осадчий Володимир Олексійович ознайомив студентів зі своїм підприємством, його виробничо-управлінською, соціально-економічною та фінансовою діяльністю. Потім дана зустріч набула дискусійного характеру у формі  запитань та відповідей. Наприкінці зустрічі були заключені договори про науково-виробничу та навчальну співпрацю з відкриттям філії на виробництві. Слід також відмітити, що  керівництво підприємства запросило наших студентів на проходження практики.

Роєнко О.А.,

кандидат економічних наук,

доцент кафедри публічного управління та адміністрування