Остання редакція: 23 листопада 2016

Залучення експертів кафедри до процесів децентралізації влади

22-11-2016

В Уманській районній державній адміністрації під керівництвом голови Віталія Олійника відбулася робоча нарада з адміністративно-територіальної реформи району за участі депутатів районної ради, селищних і сільських голів, працівників апарату.

Для вивчення питань фінансової спроможності  добровільного об'єднання територіальних громад й допомоги у розробці програм соціально-економічного розвитку до комісії з проведення адміністративно-територіальної реформи залучені співробітники кафедри публічного управління та адміністрування: завідувач кафедри доцент Сергій Приліпко та доцент Олександр Світовий.

Під час проведення консультацій робочої групи голова Уманської РДА Віталій Олійник та голова Уманської районної ради Оксана Супрунець ознайомили присутніх з досвідом проведення реформи децентралізації у Республіці Польща та запропонували запровадити окремі її елементи у районі. Проведення реформи в Україні дасть змогу територіальним громадам залучити додаткові фінансові ресурси через державний й европейські фонди регіонального розвитку, а також наповнити дохідну частину бюджету за рахунок збільшення надходжень податку з доходів фізичних осіб у розмірі 60%.

Завідувач кафедри публічного управління та адміністрування доцент Сергій Приліпко вніс пропозицію вивчити потреби сільського населення та розробити програму соціально-економічного розвитку територіальної громади на довгострокову перспективу, а між населеними пунктами заключити меморандум про етапи та черговість виконання запланованих заходів. Збалансування доходів і витрат бюджету - одне з важливих завдань, що потребує вирішення перед прийняттям рішення про фінансову спроможність окремо взятої громади та розміщення в ній об'єктів соціальної інфраструктури.

Кафедра публічного управління та адміністрування