Остання редакція: 26 вересня 2017

Знайомство першокурсників із історією наукової бібліотеки

26-09-2017

Традиційним стало знайомство першокурсників усіх факультетів з історією університету, архівними матеріалами про минуле Уманського національного університету садівництва, його сьогоденням та планами на майбутнє.

Так, 25 вересня 2017 року в рамках ознайомлення з історією навчального закладу студенти першого курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» відвідали музейну кімнату Наукової бібліотеки університету.

Наукова бібліотека університету – одна з найстаріших бібліотек України, яка заснована в 1844 р. при створені Головного училища садівництва в м. Одеса, яке згодом у 1859 р. переведено до м. Умань.

Провідний бібліотекар Наталія Михайлова ознайомила студентів з експозиціями музейної кімнати, розповівши цікаві факти про історію формування бібліотечного фонду, де зберігаються унікальні та рідкісні видання.

Історія залишає свій слід не тільки в книгах та малюнках, так, в бібліотечних фондах університету зберігається унікальна колекція наукових гербаріїв рослин, які зібрано викладачами та студентами протягом 173‑х років існування навчального закладу.

Приємною несподіванкою для відвідувачів музею стала можливість пригоститися смачним варенням, виготовленим за давніми рецептами з старовинних книг, авторами яких були  колишні викладачі та студенти.

Також екскурсоводом було відзначено, що при бібліотеці працює літературна студія «Алеями вічного саду», де кожен бажаючий має змогу поділитись своїми літературними доробками.

На згадку про свій візит до музейної кімнати студенти 11 – ПБ групи залишили у книзі відгуків вдячний запис працівникам музею за створені експозиції та подякували за цікаву та змістовну екскурсію.

Анастасія Мовчанюк,

к.е.н., викладач кафедри публічного